• İstanbul15 °C
  • İzmir20 °C
  • Ankara16 °C
  • Manisa22 °C
  • Adana18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Atletizmir” Projesi Çocuk Ormanında start aldı
14 Nisan 2018 Cumartesi 23:13

“Atletizmir” Projesi Çocuk Ormanında start aldı

“ATLETİZMİR” Projesi Karşıyaka Örnekköy’de “Karşıyaka Okulları Orman Eğitim Alanı” olarak tahsis edilen 400 dönümlük alanda ilk startı aldı.
Karşıyaka Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim, Sağlık ve Gençlik Spor Müdürlüğü işbirliği, Kızılay Karşıyaka Şube Başkanlığının desteği ile başlatılan “Atletizmir” projesinin ilki 1. Çocuk Ormanı Kros yarışları ile başladı.
Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel yaptığı konuşmada, Etkinliğin çocuk ve gençlerimizin;  spor yoluyla zihinsel ve bedensel gelişimlerine ve eğitimlerine katkı sağlamak, onların spor kültürü ile yetişmiş bireyler olmasının sağlanması amaçlandığını söyledi.
İlk defa düzenlenen ve küçükler, yıldızlar ve gençler kategorisinde yarışmaya katılan 18 okuldan 250 kız ve erkek öğrencinin orman yolunda 600, 800,1000 ve 1500 metre kros yarışında heyecanlı mücadelelere sahne oldu.
Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Karşıyaka Jandarma Komutanı Ahmet Karaman, İlçe Sağlık Müdürü Yıldıray Çığırgil, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Oktay Bak, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Musa Yelek, Türk Kızılay’ı Karşıyaka Şb. Başkanı Kamil Karadeniz verdi.
Yarışmalarda takım adına derece alan okullar
Küçük Kızlar 600 Mt 
1.Cemil Akyüz O.O
2.Eren Şahin Eronat O.O
3.Evin Leblebici O.O
Küçük Erkekler 800 Mt
1.Eren Şahin Eronat O.O.
2.Evin Leblebici O.O.
3.Ali Kaya O.O.
Yıldız Kızlar 800 Mt
1.Eren Şahin Eronat O.O.
2.Mürşide Altınçubuk O.O.
3.Evin Leblebici O.O.
Yıldız Erkekler 1000 Mt
1.Şehit Ahmet Oruç O.O.
2.Emine Lahuro.O.
3.Ali Kaya O.O.
Genç Kızlar 1000 Mt
1.Cihat Kora A.L.
2.Behçey Uz A.L.
3.Suzan Divrik Mtal
Genç Erkekler 1500 Mt
1.Necip Demir A.L.
2.Cihat Kora A.L.
3.Behçet Uz A.L.
Yarışmalarda Derece Alan Sporcular;
Küçük Kızlar 600 Mt 
1.Zeynep Tankoç-Eren Şahin Eronat O.O.
2.Sude Akbay- Cemil Akyüz O.O.
3.Aysima Alp-Şehit Ahmet Oruç O.O.
Küçük Erkekler 800 Mt
1.Cesur Yalçın-Eren Şahin Eronat O.O
2.Murat Yıldırım-Ali Kaya O.O
3.Ulaş İlgi-Cemil Akyüz O.O.
Yıldız Kızlar 800 Mt
1.Zeynep Dündar-Eren Şahin Eronat O.O.
2.Fatma Nur Ekin- Şehit Ahmet Oruç O.O.
3.Deniz Meral- Mürşide Altınçubuk O.O.
Yıldız Erkekler 1000 Mt
1.Umut Yaman- Şehit Ahmet Oruç O.O
2.Osman Ceylan- Şehit Ahmet Oruç O.O
3.Samet Sefa Çam- Ali Kaya O.O.
Genç Kızlar 1000 Mt
1.Cemre Nur Yeşil-Behçet Uz A.L.
2.Şenay Karaaslan- Behçet Uz A.L.
3.Nuray Büyükşahin- Sakize Lahur İ.H.A.L.
Genç Erkekler 1500 Mt
1.Bekir Can Kırıkçı- Süleyman Demirel A.L.
2.Murat Deniz-Behçet Uz A.L.
3.Eren Karataş- Necip Demir Mtal
 
Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
RENKLİ HAYATLAR
  • YSK'dan flaş açıklama! O illerin vekil sayısı arttı
  • Aytemiz Alanyaspor 2-3 Galatasaray
  • Meteorolojiden son dakika uyarısı!
  • Haftada 1 günlük mesai yola gidiyor
  • “1880 - Yeni Yemek Kitabı” Yılın Gastronomi Kitabı
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Optimus Haber Portalı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 541 797 95 79 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA